Semilac jest marką, która odniosła międzynarodowy sukces. Z uwagi na to, że kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji paznokci obecne są w ponad 35 świata, wiele osób myśli, że to jeden z topowych zagranicznych brandów. Tymczasem jest to firma polska, która udowadnia, że ogromna wiedza oraz doświadczenie są podstawą globalnego triumfu.
Od lat pozostaję wierna produktom Semilac. Uwielbiam ich profesjonalne formuły, skład i olbrzymi przekrój kolorów. Pielęgnacja paznokci w domowym zaciszu stała się czystą przyjemnością, jednak dylemat pozostaje ten sam: żel czy hybryda? Hybryda czy żel? Obie metody mają wady i zalety, dlatego, jak zwykle, powtarzam, że rzetelna wiedza jest podstawą właściwej pielęgnacji.
Semilac – lakiery żelowe a hybrydowe
Semilac, jako jedna z najbardziej znanych marek, posiada niezwykle rozbudowane portfolio: odnajdziemy w nim wszystko, czego potrzebujemy do pielęgnacji i stylizacji paznokci. O ile wiadomym jest, że profesjonalne akcesoria są niezbędne podczas domowego zabiegu, o tyle najczęściej kobiety zastanawiają się nad wyborem pomiędzy lakierami żelowymi a hybrydowymi. Jakie są więc pomiędzy nimi różnice?
Lakiery hybrydowe
Lakiery hybrydowe zdobyły ogromną popularność kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, by ich pozycja była w jakikolwiek sposób zagrożona. Są polimerową odmianą lakieru, a ich największymi zaletami są trwałość, intensywność kolorów oraz doskonała pigmentacja. Hybrydę utrwala się za pomocą światła lampy LED lub UV. Są zamiennikiem dla lakierów żelowych, akrylowych i akrylożeli. Semilac oferuje mnóstwo serii lakierów hybrydowych, m.in. hybrydowe lakiery kolorowe, hybrydowe lakiery budujące, które przedłużą płytkę, hybrydowe lakiery 5w1, które zastępują chociażby top i bazę.
Zalety lakierów hybrydowych
trwałość (nawet do 3-4 tygodni)
nie odpryskują i nie ścierają się,
odporne na uszkodzenia,
ułatwiają zapuszczanie paznokci,
ogromna gama kolorów,
zabezpieczają płytkę paznokci przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych,
łatwa aplikacja,
długi okres ważności produktów,
oszczędności (w przypadku samodzielnego wykonywania manicure).
Wady lakierów hybrydowych
możliwe wystąpienie reakcji uczuleniowej,
mogą zniszczyć płytkę paznokcia, jeśli hybryda znajduje się na nich zbyt długo,
preparaty rozpuszczające hybrydę, które zawierają aceton, mogą przesuszyć płytkę paznokcia. Nieumiejętne usuwanie lakierów może spowodować uszkodzenia paznokci.
Lakiery żelowe
Lakiery żelowe również stanowią trzon oferty Semilac. Znajdziemy wśród nich żele budujące, kolorowe, strukturalne, żelowe bazy i topy czy też akrylożele. Manicure żelowy jest nieco starszą formą stylizacji paznokci, a żel możemy nakładać na naturalną płytkę bądź na formę. Żel utrzymuje się na paznokciach przez kilka dni, co jest rozwiązaniem pomiędzy hybrydą, a tradycyjnym lakierem do paznokci. Lakiery żelowe są idealną opcją dla osób, które borykają się z łamliwymi i kruchymi paznokciami.
Zalety lakierów żelowych
trwałość (efekt utrzymuje się przez kilka dni),
możliwość modelowania kształtu płytek paznokci,
ogromna paleta kolorów,
nabłyszczają płytkę,
naturalny efekt,
łatwa aplikacja.
Wady lakierów żelowych
żel jest podatny na uszkodzenia,
mniej trwały niż hybryda,
przy dłuższym stosowaniu może zniszczyć płytkę paznokcia.
Manicure żelowy a hybrydowy – poznaj różnice
Manicure żelowy a hybrydowy różni się od siebie zasadniczo. Obie metody mają jednak wiele wspólnego – przede wszystkim cel – piękne, zadbane i estetycznie wyglądające paznokcie, które będą naszą wizytówką. Najważniejszą różnicą jest prawdopodobnie sposób aplikacji.
Manicure hybrydowy nie jest trudny w wykonaniu – wystarczy nieco wprawy. Oczywiście należy też wiedzieć, jakie czynności powinny następować po sobie, gdyż to pozwala przedłużyć trwałość naszej stylizacji. Do wykonania paznokci hybrydowych w domu będą potrzebne: pilnik, bloczek polerski, odtłuszczacz, primer, baza, lakier hybrydowy oraz lampa UV. Podstawą jest odpowiednie przygotowanie płytki, a więc opiłowanie paznokci, wycięcie skórek i zmatowienie paznokci. Następnie przemywamy je odtłuszczaczem, nakładamy warstwę bazy (i utwardzamy w lampie) i sięgamy po hybrydę, którą również utwardzamy w lampie. Z kolei na wierzch powinniśmy zaaplikować lakier nawierzchniowy, który doda hybrydzie blasku. Całość również należy przemyć odtłuszczaczem.
Semilac oferuje całą gamę kolorowych lakierów hybrydowych. Oprócz tysięcy kolorów, możemy wybierać również w konsystencji i rodzajach wykończenia, np. brokatowych, kryjących, transparentnych, neonach, pastelach. Dużą popularnością cieszą się kolekcje: Smilac America Go!, Celebrate czy Shimmer.
W przypadku manicure żelowego, powinniśmy nałożyć kilka warstw żelu, które za każdym razem utwardzane są za pomocą światła lampy UV. Nie powinniśmy zapomnieć również o odpowiednim topie, który doda paznokciom połysku. Oczywiście podstawą jest przygotowanie płytek paznokci: ich zmatowienie, usunięcie skórek i oczyszczenie cleanerem. Następnie należy zastosować bazę oraz żel budujący, a nałożone preparaty utwardzić w lampie. Ostatnim krokiem manicure żelowego jest nadanie paznokciom odpowiedniego koloru. Zazwyczaj wystarczy nałożyć dwie warstwy żelu kolorowego, za każdym razem utwardzając ją w lampie. Na sam koniec należy zaaplikować na paznokcie specjalny lakier zabezpieczający
Zarówno lakiery hybrydowe, jak i żelowe, pozwolą nam uzyskać efekt, który utrzyma się na paznokciach powyżej pięciu dni. To świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację swoich dłoni i paznokci. To również alternatywa dla osób szukających oszczędności. Inwestycja w profesjonalne akcesoria zwróci się naprawdę bardzo szybko i pozwoli całkowicie uniezależnić się od wizyt salonach kosmetycznych.
Semilac – manicure żelowy a hybrydowy? Co wybrać?
Semilac oferuje produkty dla fanek manicure żelowego oraz hybrydowego. Ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji, ale też naszych umiejętności. Spora grupa kobiet twierdzi, że lakiery hybrydowe są łatwiejsze w aplikacji, gdyż modelowanie żelem wymaga nieco większej precyzji.
Żel oraz hybryda bez wątpienia są najpopularniejszymi metodami manicure. Wizualny efekt możemy uzyskać podobny, jednak kryterium trwałości będzie już zupełnie inne. Pod uwagę warto również wziąć kondycję płytki paznokci. Jeśli są słabe i łamliwe, lepszym wyjściem będzie żel uv, który jest mniej elastyczny od hybrydy, przez co wzmocni ich strukturę i spowoduje, że staną się twarde.
Żele pozwalają też znacznie przedłużyć paznokcie – hybrydą jest to o wiele trudniejsze, chyba że zainwestujemy w specjalną bazę do przedłużania, np. Semilac Extend Base, która pozwoli nam nadbudować płytkę nawet o 1 centymetr.
Również kwestia ściągnięcia hybrydy oraz żelu jest tym, co różni obie metody. Dobrze znany aceton nie sprawdzi się w przypadku żelu, gdyż nie ma właściwości rozpuszczających. Jedyną możliwością jest więc spiłowanie żelu. Hybrydę możemy natomiast usunąć za pomocą kilku preparatów, np. folią do usuwania lakieru hybrydowego, która nasączona jest w removerze albo acetonie. Dodatkowo powinniśmy wykorzystać specjalny pusher.
Najważniejszy jest jednak efekt: jeśli chcemy więc nadbudować płytkę i wzmocnić poziom jej twardości – lepszy będzie żel. Jeśli natomiast chcemy, by stylizacja utrzymała się o wiele dłużej – zdecydujmy się na hybrydę, którą również można o wiele łatwiej ściągnąć i przystąpić do kolejnej stylizacji.
Manicure żelowy czy hybrydowy? Jestem ciekawa, jakie są Wasze doświadczenia. Próbowałyście już lakierów Semilac? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu!
1 Comment
Wero
29 października 2024 at 11:15Temat przedstawiony w jasny i przystępny sposób.